Menü
Sepetiniz

Samorna Blog RSS Yayını

24 50454000 Odunsu Kokular Nerelerde Kullanılır?
samorna 0 1038
Kişisel bakım ürünlerinde oldukça fazla tercih edilen odunsu kokular, mumlar ve oda kokularında da bir o kadar popülerdir. Uzun ömürlü ve kalıcı tesirleri olan, hoş ve zarif kokulardır. İnsan üzerinde bıraktığı tesirler genel olarak çok yönlü ve derindir. Bu nedenle birçok farklı çağrışım yapabilme ..
24 49446000 Misafirlerinizi ve Müşterilerinizi Ağırladığınız Her Yerde Farklı Koku Seçenekleri
samorna 0 1564
Baharatlı KokularŞekerli KokularVanilyalı KokularNektarin Kokular Kokuların, insanlar üzerindeki duygusal ve his etkisi kadar kullanıldığı yere hitap eden tarzın seçimi de sizler için oldukça önemlidir. Özellikle, müşteri ve misafirlerini işletme ve mekanlar için daha aktif bir alışveriş potansiyeli..
24 49117000 Kötü Kokulardan Nasıl Kurtulabiliriz?
samorna 0 643
Koku hafızası, güzel veya kötü kokularda devreye giren bir çeşit bilinçaltı etkisidir. Bir ortamda soluduğunuz koku, o ortamda bulunurken hissettiğiniz duyguları tetiklemektedir. Yalnızca milisaniyelik bir koku alma durumunda bile doğrudan bilinçaltındaki bu hissi canlandıran kokuların pek çok psiko..
24 48826000 Kokular Bizleri Nasıl Etkiliyor?
samorna 0 1171
Genellikle pazarlama sektöründe kullanılan kokular, tüketiciyi etkilemek için kullanılmaktadır. Tüketicide olumlu duygular yaratmak amacıyla tercih edilen kokular, zamanla firmanın kimliğini yansıtarak hafızalarda kalıcı etkiler yaratmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, kokuların..
24 47882000 Kalıcı Kokular Nelerdir?
samorna 0 851
Pek çok insan evi, odası, ofisi hatta işletmesi için kalıcı koku arayışına girmektedir. Kalıcı kokular bulunduğu ortamın havasını stabil tutabilmek için çok önemlidir. Kendinize ait bir ambiyans yaratmak ve bulunduğunuz ortamda daha rahat hissetmek için hoş ve kalıcı kokulara ihtiyaç duyarsınız. Bu ..
24 46002000 Kokunun Tarihçesi
samorna 0 616
Her ne kadar soyut bir kavram olarak düşünülse de 5 duyu organlarımızdan birine hitap eden “koku” somut bir olgudur. Gözümüzle göremeyeceğimiz kadar minik partiküllerin, burun zarına ulaşması sonucu algıladığımız kokular, insanlık tarihinin başlangıcından beri varlığını sürdürmektedir. Geçmişten gün..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)
Bu Yapışkan Bildirim modülüdür. Çerez bildirimleri, özel promosyonlar veya diğer önemli metinler gibi herhangi bir mesaj için kullanabilirsiniz.